Poziomki na Mojej Drodze Życia. Lekcja Bogacenia się.

Edukacja Domowa Szkoła Odległość

WŁAŚNIE NIE PRZYJĘŁAŚ TEGO CO ŚWIAT MIAŁ CI DO ZAOFEROWANIA.

 WŁAŚNIE NIE DAŁAŚ MI MOŻLIWOŚCI POKAZANIA JAK CIĘ KOCHAM I JAKA JESTEŚ DLA MNIE WAŻNA

 JAK TY SŁUCHASZ?

JAK SIĘ UCZYSZ?

JAK CHCESZ BYĆ BOGATA?

Lekcja Bogacenia się. Dawanie – Przyjmowanie

Jak tu cicho, zielono, spokojnie. Jedziemy do borowikowego lasu nazbierać jagód. Uwielbiam, to miejsce. Kiedy widzę dookoła tyle natury budzi się we mnie wiara, a może to nie wiara, tylko wiedza i przypominam sobie czym jest życie. Jaką jest potęgą. To mnie zdumiewa, że ta siła jest też me mnie, przepływa przeze mnie.

Jedziemy na rowerach trasą przez las. Ta droga wygląda tak jak „Moja Droga Życia”. Promienie skoncentrowany. Jedna mała poziomeczka i smak rozchodzi się po całym podniebieniu. Dziewczynki są już duże i mogę zająć się sobą. Każda nazbiera dla siebie. Pychotka. Jedna, druga i jeszcze jedna. A może pięć naraz. Zaczynam się czuć jak mała dziewczynka.

Ale rozkosz…

* Mamo proszę, to dla Ciebie.

* Och nie Kochanie. Zjedz sobie. To co nazbierasz, to zjedz. Ja nazbieram dla siebie.

* Mamo jak to jest?  Przez 6 godzin słuchasz audiobooka w samochodzie. Ja czytam książkę, a i tak dociera do mnie jego treść. Jak Ty słuchasz? Jak Ty się uczysz? …

* ? ? ?

* Właśnie nie przyjęłaś tego co świat miał Ci do zaoferowania. Właśnie nie dałaś mi możliwości obdarowania Ciebie. Zablokowałaś, to co do Ciebie płynęło. Ja daję Ci tą poziomkę z głębi mojego serca.

Zatrzymuję się na tej drodze. To ta chwila, w której grom z jasnego nieba dociera do ziemi. Po prostu jestem i brakuje mi słów. Nawet myśli cichną. Patrzę w jej oczy, słyszę ten głos i na szczęście … jestem w tej chwili bezbronna. Napięcie z mojego ciała opada. Taki słoneczny prysznic. Przytulam moje dziecko. Od pierwszych chwil jestem jej wdzięczna za, to że jest.

* Dziękuję Ci Kochanie. Przyjmę, tą poziomkę z miłością. Przyjmę tą lekcję od Ciebie.

* Mamusiu, a ode mnie proszę dla Ciebie kolejna. Widzę promienny, mądry uśmiech. To dary od mojej drugiej córeczki.

Do tej pory żywe jest we mnie to doświadczenie. Takie nowe.

Tak długo, to trwało. Ten strach przed przyjmowaniem. Kiedy ktoś mi coś ofiarowywał, bo szła za tym myśl, że przyjdzie mi za to zapłacić. Takie też były moje głębokie przekonania, a co za tym idzie doświadczenia. Te poziomki płynęły z najbliższych mi serc. Z serc, od których otrzymuję tyle wdzięczności i miłości.

I teraz kiedy to piszę pojawia się myśl, że moje przekonanie, takie mocne, głębokie, fundamentalne nie jest do zmiany.

Tą ceną, tym skutkiem, gdy jest przyczyna może być WDZIĘCZNOŚĆ.

Przyjmowanie i Dziękowanie.

 

Lekcja Bogacenia się.

Wyruszam w podróż po jagody na kolację, do borowikowego lasu, a znajduję poziomki. Borowiki będą dopiero we wrześniu. Jagód nie znalazłyśmy. Poziomek było tyle, że zjadłyśmy na miejscu. A to co otrzymałam to lekcja jak się bogacić. Kiedy będzie Wam dane korzystać ze szkoleń, które prowadzi Inez Borys, Blanka Borys, to pamiętajcie, że one, to po prostu wiedzą. Już teraz. Choć mają niecałe 10 i 11 lat. Oby Bóg dał im możliwość dzielenia się, bo pełne są skarbów. A może, to co mają, to umiejętność przyjmowania i dawania. A to co potrzebne by było usłyszane przez nie przepływa.

Zbieramy, jemy, dajemy, otrzymujemy, a czasem dłoń w dłoń wymieniamy się. To już nie tylko czerwone bombki witaminowe, to nie tylko owoce leśne, to przyjemność i radość z bycia razem. To radość z życia. Największej wartości jaką mamy tu i teraz, bo w obliczu jego końca i śmierci wszystko inne traci na znaczeniu. To życie jest darem. … Życie Wieczne to inny wymiar :).

Jedna z podstawowych zasad bogactwa. To „Potrafię wspaniale otrzymywać i hojnie obdarowywać”.

 

Ja już w tej chwili jestem bogatsza…

 

 

4 uwagi do wpisu “Poziomki na Mojej Drodze Życia. Lekcja Bogacenia się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s