Nowe życie dla Pałacu Kultury i Nauki. Przestrzeń sprzyjająca Edukacji Domowej.

Moja propozycja dot. Społecznego Projektu – Zagospodarowanie Przestrzeni Pałacu w postaci otwartych warsztatów społecznościowych.


PROJEKT:

Czytaj źródło:   Ośrodek Słowiańszczyzny i Muzeum Historii Polski – Pałac Kultury i Nauki! (Propozycja dla wszystkich Słowian – Polaków)

z5247328X


MOJA PROPOZYCJA:

Crowdfunding daje możliwość zbudowania przez społeczeństwo, tego co ono samo wybiera.

Połączmy to z siłą tkwiącą w otwartych warsztatach społecznościowych, czyli Edukowanie przez Działanie (mój filmik w przygotowaniu) i stworzy się przestrzeń, która będzie sprzyjająca także dla rozwoju Edukacji Domowej w Polsce.

Im więcej energii jest przekazywane na walkę z systemem, tym więcej oddaje mu się sił. Skuteczne wspieranie rozwoju „wolnych ludzi na tych ziemiach”, to nie przeszkadzanie szczególnie dzieciom w ich rozwoju. Im wcześniej się przestanie, tym lepsze efekty. To jak ziarenka połączone z naszą ziemią. Dajmy im możliwość zadziwienia nas. Dajmy sobie możliwość doświadczania daru życia.

Od 6 lat spełniamy obowiązek szkolny poza szkołą, czyli dziewczynki nie chodzą do szkoły. Można z systemem walczyć, można też podejść do niego jak do tworu, który jest i skupiać się czego chcemy, a na system patrzeć z pytaniem, jak może nam pomóc – w realizacji naszych celów. Finansowanie przez masy – crowdfunding – w połączeniu z misją stwarzania przestrzeni dla dzieci, młodzieży i nas samych na samodzielny rozwój i dostęp do wiedzy, ma szansę na powodzenie. Można wykorzystać systemy internetowe, płatnicze tak by osiągać nasz cel jako społeczeństwo. Kiedy promienie „ducha zmian” dotrą do serc, wyzwoli się pragnienie. Światło rozprasza mrok, tak po prostu.

Jeśli mamy pokazać świadectwo – kim jesteśmy, my obywatele tych ziem, to obudźmy to w sobie, a sami będziemy zdziwieni. Przemiany się dzieją. Idzie fala wielu rodziców, którzy widząc co się dzieje, nie chcą posyłać dzieci do szkół. Pierwsze szlaki wytyczone dzięki tym, co byli pionierami i dali radę samodzielnie wybierać ścieżki. Jako pionierka dostawałam dużo wsparcia z serca, a przede wszystkim serc moich córek, które coś widzę „wybrały” sobie za cel w życiu radość z niego.

Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w życiu. Poświęcaj energię na to co chcesz, aby rosło. Projekt jak najbardziej mi pasuje. Dodałabym na ile się da siłę natury i żywą architekturę. Tak by obudzić w nas naszą największą siłę. Umiejętność łączenia nieba i ziemi. Może się uda najwyższy żyjący budynek. To będzie cieszyć nie tylko oczy, nos, ale i duszę.

Słowianie, to przede wszystkim kontakt z naturą. Pałac Kultury może się zamienić w „Łącznika światów – technologicznego i przyrody, ziemi i nieba, umysłu i serca”. Łącznika Słowian z ich historią i z sobą. Otwarte warsztaty społecznościowe, to możliwość edukowania przez działanie. Stworzenie przestrzeni, w której dzieci, młodzież, dorośli nauczą się tego, czego potrzebują w trakcie współdziałania, tworzenia, poznawania historii.

O crowdfundingu więcej w sieci, np. tu http://www.crowdfunding.pl.

Pozdrawiam DarJa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s