Pierwszy Webinar o Edukacji Alternatywnej – Cohabitat.

Edukacja DomowaPrzez tydzień zbierałam myśli i je porządkowałam. Wnioski, informacje nagromadzone przez 7 lat przeplatały się między sobą. Około 2000 osób zgłosiło się do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. To zadziałało jak wyzwanie do generalnych porządków. Jak przedstawić temat, o którym mogę z przyjemnością mówić, mówić i mówić? Półtorej godziny działało jak mobilizator. Szczególnie, że mam świadomość mojej pasji w wymianie inspiracji  trakcie rozmowy i wielowątkowości.

Przygotowałam sobie zestawienia. Przebrnięcie przez tysiące zdjęć, by na coś się zdecydować, to była dla mnie lekcja szybkich decyzji. Co najważniejsze, co najcenniejsze by pomóc, by zainspirować, by mieć własną satysfakcję?

Dziękuję tym, co mnie oglądali. Cała byłam podekscytowana, tym że to się dzieje. Ja mam to coś co pozwala mi iść czasem samotnie przed siebie. Taki wrodzone outsiderstwo – niezależność – ale Dzięki Bogu w młodości zakochałam się ze wzajemnością 🙂 i mam rodzinę. Wybieram drogę i jeśli tak trzeba to idę. Moje drogi najczęściej prowadzą przez wewnętrzny duchowy świat. Teraz miałam okazję się odwrócić i zainspirować niektórych, by wyruszyli w swoją podróż. To odkrywanie życia. Jakie ono jest? O co w nim chodzi? Majstersztik polega na tym, że jest możliwe iż życie każdego z nas jest tak wyjątkowe, niepowtarzalne, że kluczowe odpowiedzi musimy znaleźć sami i to każdy z nas z osobna.

Czy kiedykolwiek miałam wątpliwości o edukacji domowej? … Nie … i to jest klucz do sukcesu. Podążać w swoim życiu drogą, która prowadzi do Waszego celu. Czy zawsze jest łatwo i przyjemnie? Oj wiele łez i chwil, w których ręce opadały z bezradności. Strach paraliżował wnętrze (to zdarzyło mi się w poradni z moim już 5letnim doświadczeniem w ed – to była mocna osobowość za biurkiem). Takie moje zaciemnienia, ślepe plamki. Momenty, w których nie wiedziałam jak. Najlepiej się sprawdzało … odpuszczenie sobie. Bo cel jakim jest zdrowa relacja ze sobą, z dziewczynkami jest celem tak wyraźnym, że on nadaje sens mojemu życiu. Zdrowe relacje, to stworzenie przestrzeni do samodzielności, samorozwoju i spotykania się, by wymieniać się, wspierać, a tym samym czuć się wolnym. Schematy „własności” dzieci, są tak powszechne, że uważność jest niezbędna, by w nie nie wpadać, bo prowadzą one do ciemnej strony mocy.

2 i pół godziny minęło mi migiem, a ja tylko przedstawiłam zarys :).

Tak, to ja prowadziłam pierwszy webinar organizowany przez Cohabitat i Dziękuję za taką możliwość. Przyszedł czas by wydać pierwsze owoce i podzielić się z innymi. To co dobre szybko potrafi się rozprzestrzeniać, o ile będziemy chcieli. Ja dzielę się informacjami o możliwości edukacji domowej czasem nawet jak ktoś zadzwoni z ofertą na kartę kredytową :), w barze, kiosku. Ja zostałam obdarowana tą informacją i przekazuję ją dalej.

Jeśli nie odpowiedziałam na czyjeś pytanie. Piszcie. Zawsze jest wtedy szansa.

Za jakiś czas będzie dostępny link do tego webinaru. Zamieszczę go tutaj  Webinar o Edukacji Domowej – DarJa.Tv

DarJa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s