Nasza Edukacja Domowa – Gdzie? na SLOT Festiwal.

Moja Edukacja Domowa, w dużej mierze korzystała z bogactw zaczerpniętych ze Slot Art Festiwal. Przez dwa lata jeździliśmy z Pawłem na niego sami. Tak by dojrzeć i poznać siebie samych. Kiedy dziewczynki miały już 5 i 6 lat (o ile dobrze pamiętam) zaczęłam jeździć z nimi. To sprzyjająca przestrzeń do rozwoju dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Tak już 10 lat – z jedną przerwą.

CENNA LEKCJA

Pamiętam jak siedząc z książeczką zakreślałam warsztaty na które je zabiorę. To była jedna z najcenniejszych lekcji jakie z nimi miałam i to dzięki temu miejscu…

Trzymając je za rączki prowadziłam je przez katedrę, korytarze, wirydaż byśmy poszły tam gdzie bardzo im się będzie podobało.

* Mamo – możemy iść już dalej? …

Zostawiamy malowanie na szkle i „pędzimy” do robienia biżuterii z koralików.

* Mamo – możemy iść już dalej? …

– OK … możemy jeszcze na robienie świec i …

– O już wiem idziemy na gry na bębnach, albo …, ale o co chodzi? Nie podoba Wam się?

* Bardzo Nam się podoba, to wszystko nam się podoba, ale kiedy dojdziemy już wreszcie do SZCZUDEŁ…

– Ale Ja ich w ogóle nie wzięłam pod uwagę…

*** … i tak w trakcie Slotu poznałam zainteresowania moich dziewczynek. Co im się bardziej podoba, co je przyciąga. Wszystko w jednym miejscu, po którym mogą się poruszać same. Dookoła przyjaźni ludzie. Dla mnie możliwość obserwacji i poznania moich córek, tak bym jak najlepiej jak potrafię mogła je wspierać w realizacji Ich celów – Nie moich.

EFEKT

Chodziłyśmy na szczudłach, biegałyśmy po polu z patykami i tekturowymi tarczami bawiąc się w rycerzy, grałam w Menzo. W tej grze zespołowej  dziewczynki, były wybierane do drużyny jako pakiet. Czerpały przyjemność z zabawy, z pełną paletą wiekową. Musiałam im zaufać, bo gra, Ci co ją znają wiedzą, że potrafi być „mocna”. Polega ona na wypychaniu z pola i zdobywaniu bazy. 5-6 latka i w pełni sił 25 latek. Kto wygra? :). Na Slocie jest przestrzeń dla każdego. Każdy ma takie samo prawo do korzystania z życia. Jeśli chce grać „maluszek”, to ma prawo grać. W efekcie były cennych zasobem drużyny, bo kto się rzuci na dziecko :). Dziś też już się szykują, choć teraz 13 i 12-latki. A Menzo jest na oficjalnej liście warsztatowej. Kiedy jej nie było i tak grali. Z ok. 4000 ludzi znajdą tacy, co chcą się w to bawić i tak każdego roku.

CZYM JEST SLOT?

Sprzyjająca przestrzeń do rozwoju – dzieci, młodzieży, dorosłych … dla każdego. 7-11 lipiec. Warto dojechać minimum we wtorek w południe, a wyjechać w niedzielę rano. Śpimy w namiotach i doświadczamy życia pełnego twórczej energii w każdym z Nas. Są dwa wyzwania … „Co wybrać?” i „Jak przeznaczyć czas na sen.” Płacimy za jeden dzień, albo za cały Slot 195zł pełnej opłaty. Dzieci mają ulgi. Możemy korzystać z każdych warsztatów, wykładów, filmów, i wszelkich eventów na terenie. Działa przystępna gastronomia, więc można sobie odpuścić gotowanie. Jest woda w kranach, Toi toiki. Prysznice za kilka zł. Przede wszystkim są ludzie. To Ci sami co ich mijamy na ulicach, ale w Lubiążu coś jest, coś co nam pomaga się otworzyć na kontakt ze sobą, z innymi i uwolnić swoją kreatywność.  Moje wydarzenie, które jest nr 1 na liście priorytetów w roku. Przez 6 dni chłonę (bo jadę już w pn) i później jestem ubogacona na cały rok o nowe inspiracje, techniki rękodzielnicze, zabawy, gry, przemyślenia, wglądy, zaufanie do ludzi i inne cuda.

http://www.slot.art.pl

Edukacja Domowa DarJa na Slot Art Festiwal
Edukacja Domowa DarJa na Slot Art Festiwal

EDUKACJA DOMOWA „DAR JA” – FUNDACJA ŁĄCZNIK NA SLOT ART

W tym roku po raz kolejny po drugiej stronie na moment. Jako prowadząca wykład o Edukacji Domowej.

*** Z programu  www.slot.art.pl
Edukacja Domowa, Godz. 11:00, miejsce 23, Środa 8.07 Zachęty dla edukatorów domowych, Czwartek 9.07 Edukacja domowa z perspektywy dziecka i rodzica, Piątek 10.07 : Inspiracje dla edukatorów domowych, Sobota 11.07 Porady dla edukatorów domowych

Można tam będzie mnie spotkać. Dziewczynki, kto wie … Ja nie … Choć pewnie przy Wierzbowych Kopułach i na Menzo też.

2017 KOPUŁ BUDZĄCYCH ŚWIADOMOŚĆ

Budujemy też z Wierzby. Nic dodać nic ująć. Po raz pierwszy na Slot Art. Moja Żywa Kopuła Budzi Mnie do Życia. Na Slocie potrenujemy różne sploty, różne modele na wierzbowych witkach, tak by tworzyć wraz z naturą.

Edukacja Domowa Kopuły budzące świadomość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s