WYBORY – NO I CO TERAZ …..

WP_20151026_12_03_16_Pro

Wartości, które są dla Nas ważne, to wartości, które są obecne w naszym życiu, bo z nimi żyjemy.

Oczekiwanie ich od innych jest ślepą uliczką.
Głosowałam na ………………………….
Partię Kukiza, bo wybieram czas na Poczucie Własnej Wartości, na kontakt z Własnymi Korzeniami i Wdzięczność dla Ziemi, z której czerpię soki do życia. Zauważyłam, że kolor nieba jest tutejszy, kąt padania promieni słonecznych, kierunek i siły wiatru, płatki śniegu, rośliny, które mijam, zwierzęta, które spotykam. To moje miejsce na Ziemi i tutaj jest mi najlepiej.
A teraz leży u mnie gazetka z Kasy Stefczyka i przymierzanie się do wyboru banku, który zasilam moimi przepływami pieniężnymi z intencją by przysłużyły się one mojemu otoczeniu – Polskiej Ziemi. Cenię swój dom, swoją ojczyznę i chcę o nią dbać.

W głowie myśli:

  • jak pomóc Mieszkańcom kupować polskie produkty w rodzinnym sklepie spożywczym. Jacy producenci?
  • jak dbać o nasze pszczoły – do poduszki czytam jak założyć i dbać o ule. Może zaczniemy od hotelu dla pszczół murarek :).
  • jak Dobrze uprawiać ziemię? – permakulturowe metody w moim ogrodzie – grządki już są, 60 różnych drzewek owocowych już rośnie, cebulki kwiatowe, róże już są – teraz jak o nie zadbać i wprowadzić harmonię na mojej ziemi i więcej więcej życia. A mam na niej zielarskie skarby. Nawet maki rosną i chabry.
  • kupić mleko prosto od krowy jak będę na wsi – jak dobrze, że za płotem chodzą krowy co jedzą trawę i widzą niebo. Mój sąsiad nie pije mleka z dużej mleczarni swoich rodziców. Jeśli on nie pije mleka „prosto od krowy”, bo jest nie do picia, to co to za mleko stoi na półkach i trafia do naszych lodówek? A ja mam skarb za płotem :).
  • jak zamienić nasz szare budynki handlowe i targowisko w zieloną przestrzeń, zielone ściany, dachy – tak by były miejscem gdzie ludzie przychodzą z przyjemnością zrobić zakupy, a wtedy jest szansa na sukces wielu małych przedsiębiorców, lokalną opłacalność, miejsce dla sprzedawców bezpośrednich i wprowadzenie zielonej energii życia w miejską biopustynię – zaczynamy od opracowania ściany wewnętrznej do przestrzeni biurowej.
  • no i balkon, parapety w kamienicy mam puste – czas to zmienić. Kwiaty na parapetach z automatycznym systemem nawadniania – być może DIY jestem w stanie ofiarować sobie – mam czas do wiosny. Moja Kamienica będzie mi się bardziej podobać.

 Ojojjoj dużo przemian i zmian. Będzie się działo.

Jestem tego pewna. Ja jestem tego pewna. Bo to moje zmiany. Moja intencja. Mój cel. Moja droga jaką wybieram.
Każdy z Nas tworzy swój świat. Czy dobrze zagłosowałam, będzie świadczyć nie to co zrobią inni, ale ja. Bo to ja wiem, co dla mnie jest ważne i czy biorę pod uwagę mój głos.
Gratuluję Partii Razem. Poznałam ją kiedy dopiero kiełkowała pod ziemią. Wierzę, że PiS da sobie radę. PO była potrzebna. Bioróżnorodność jest cenna w ogrodzie :). Destruenci, czyli ci co niszczą też. Jest taki poziom, że w każdej partii spełniają się prawa statystyki i jest różnie z ludźmi i ich poczynaniami. Jest też w naszym życiu taki poziom jak w filmie 11 minut. Wyższy plan. Wyższa synchronizacja i to co My możemy zrobić, to cieszyć się każdą minutą jaką mamy.

Dla każdego z Nas najważniejsze są Nasze Wybory i to nie te Rządowe, ale te każdego dnia, nasze własne działania.

Edukacja Domowa, nie jest sama w sobie oznaką sukcesu, porażki, czy jak tam ktoś sobie myśli. Z Wolności trzeba umieć korzystać. Tego Nam Ludziom Tej Ziemi Życzę. A czy się udało, to każdy sam wie czy jest zadowolony.
W sferze edukacji alternatywnej jest wyraźne ożywienie. W lokalnych przemianach ma wpływ nie koniecznie sam fakt, że coraz więcej rodziców podejmuje nowe wyzwania w sferze edukacji swoich dzieci, czy to szkoły zorganizowane w sposób wolnościowy, czy bardziej nieformalna i indywidualna edukacja, ale to że rośnie automatycznie świadomość możliwości różnych wyborów. Są rodzice, którzy wybierają szkolnictwo bardziej tradycyjne, ale coraz więcej z nich ma świadomość, że tak wybiera, a nie że tak „muszą”. A to robi różnicę. Ja wierzę, że z każdym rokiem będzie coraz większe zróżnicowanie w edukacji dzieci w Polsce. My w tym roku ponowie zmieniliśmy szkołę, bo chcę wspierać moimi „przydziałami budżetowymi” wartości, które są mi najbliższe. Jednocześnie Jestem bardzo zadowolona, że w niej byłyśmy, bo to bardzo rozszerzyło moją znajomość wachlarza możliwości jak szkoła może zorganizować edukację domową pod swoimi skrzydłami i pokazało wiele otwartych drzwi.  A zarazem już nic się w tej szkole nie mogłam nauczyć. Tak – Ja :). Blanka w czasie podstawówki tylko raz była dwa lata w tej samej szkole 🙂 przed i po wakacjach. Jak widać zmiany są możliwe.

Urodziłam się jako Polka i fajnie … Lubię polski język. Lubię polską wieś. Ciekawi mnie Nasza Historia, ale Ta Nasza – Słowiańska. Cenię naszą kreatywność, inteligencję. O rany właśnie dotarło do mnie, że …

Jestem Polką i jestem z tego Dumna.

Ja Jestem Dumna :).

No to już wszystko jasne:).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s